DeathKO | v.24xx Light Farm | ORION | Beta: 17 Kasım | Official: 24 Kasım

[Metin2 Yardım] Kuralları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Vakana Çevrimdışı

Vakana

Administrator
Yönetici
KoCuce.Com
7 Mart 2012
12,806
365
83
1- Bölüm dışı konular paylaşmak yasaktır.

2- Konu daha önceden paylaşılmış ise konuyu açmadan önce forumun Arama bölümünü kullanarak konunun daha önceden açılıp açılmadığını öğrenebilirsiniz. Bu şekilde konu kirliliği olmamış olur.

3- Üyelere ve kişilere yardım etmeyi amaçlayan konular her zaman Metin2 Yardım bölümünde açılmalıdır. Bu gibi konular Metin2 nin ve ya başka kategorilerin bölümlerine açılır ise konular taşınır ve ya kapatılır.

4- Kişilere yardımcı olmayı amaçlayan kişilerin paylaştığı dosyaları indiren kişiler, eğer dosyada virüs var ve virüs total koyulmamış ise indirdiğiniz dosyadan ötürü sorumluluk sizdedir. Bu yüzden kişiler size yardımcı olacak bir program verecek ise virüs total talep edebilirsiniz.

5- Birden fazla açılan konular (yardımcı olmayı ve ya yardım istemeyi amaçlayan, fark etmez) kapatılacaktır.

6- Bu bölümün amacı kişilere yardımcı olmak ve yardım istemektir. Yardım isterken üslubunuza dikkat etmeniz de yararlı olacaktır.

7- Bölüm kurallarına forum kuralları dahildir. Forum kurallarını ihlal eden kişilere bu bölümde de ceza uygulanacaktır.

8- Bölüm kurallarına sonradan ekleme yapılabilir. Bu nedenle bu kural yoktu gibi mazeretlerde bulunmayınız. Kurallar güncellenir ve eski kurallar kalkabilir, yeni kurallar eklenebilir ve kurallarda değiştirilme yapılabilir.

9- Bölüm kurallarını okumadan mesaj yazmak ve ya konu paylaşmak, bölüm kurallarını kabul etmek manasına gelir.

10- Acil yardım, help, çözene rep, yardımmmmm vb açılan konular kapatılacaktır.

11- Konu başlığı içeriğini anlatmalıdır ve konu içeriği detaylıca sorunu anlatmalıdır aksi taktirde konu kapatılır.

12-Bir kişi yardım konusu açmış ve bir cevap almışsa, konu direkt olarak kapatılmaz. Kişi cevabımı aldım, sorun çözüldü diyene dek konu açık kalacaktır.

13- Metin2 Yardım bölümünde private server önerisinde bulunmak, istemek yasaktır.

14- Bölümdeki eski (2 ayı geçmiş) yardım konularına yardım etmek maksatlı yazılan doğru/yanlış cevaplarda (fark etmez) konu kapatılır ve eski konuyu güncellemiş kişiye duruma göre ceza puanı verilebilir.

15- Bir hatanın kesin çözümünü anlatan konularda ekran görüntüsü ve ya video kullanmak zorunludur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...