DeathKO | v.24xx Light Farm | ORION | Beta: 17 Kasım | Official: 24 Kasım

Tbl hİlelerİ ve tbl yapimi.

21oyuncu Çevrimdışı

21oyuncu

Kayıtlı Üye
22 Mart 2012
684
5
18
39
TBL Bu iş kolay olasada bilgi gerektiren şeyleri içinde barındırıyor TBL konusunda birkaç örnek vericem. ilk olarak ben bu işte baya zaman harcadım ve beni tanıyan kişiler neler yaptığımı bilirler. ufak bir tüyo verim tbl ile sizlere scroll bastırmayı anlatıcam. Item_Org_us.tbl içinde bulmanız gereken 25 ve 26 cı sutunlardır değerler basıcanız skill değerlerini çeker bunu değiştirdinizde vericeniz değer skill bara koydunuzda database kontrolü yoksa veya bir açık varsa o kısımdan değeri skill magic e iletecektir bunu yapmanın kuralı ise basılabilen bir item olması yani (EXP FLAŞH , DC FLAŞH) Gibi basılabilir değerleri değişebilir sc ler olmalıdır kontrol şartları olmamalı diğer TBL ler içinde yapmanız gereken tek şey 25 veya 26 değeri hangi item basılmasını istiyorsanız onu yapmalısınız zamanında bazı arkadaşlar soracaktır GAB adamat patlaması vardı durduk yere patlardı işte TBL yaptığım zamanlarda bu açıktan ben bu işleri yaptım kimse bilmez scroll lar bastırdım tüm scrolları bu açıkla bastırdım hala daha var ve kullanılabilir şartları olmayan ve açığı olan her delikten girebilirsiniz önemli olan TBL de ne yapmak istediğinizi siz karar vermelisiniz. Bu anlattığımı iyi bilen biri şunuda yapabilecektir skiller 25 ve 26 sutunlardan değer alabilir bu değeri doru yaparsanız kontrol sağlamadan ikinci skill basımı yapabilirsiniz bununda kuralları vardır bir ara spikede ve bir çok skillde yaptım ama tabiki şartları var unutmayın hiçbirşey imkansız değildir sadece doru yolu izlemeniz herşeyi mümkün kılar BUDA RESİMLİ ANLATIM. TBL yi iyi öğrenmek istiyorsanız sadece tek yapmanız gereken pvp server işine biraz kafa yormak ve skillerin nerde ne çektiğini bilmektir bunun dışında TBL yi stunlarını iyi anlamak ve TBL içinde takip eden değerleri koxp gibi takip eder basit ama kafa karıştıran birşey sadece hiç bilmiyorum diyorsanız bence hiç bulaşmayın ama hevesim var derseniz yapamıcanız hiçbirşey yoktur. Burda sizlere değerleri anlatmayacam sadece basit kısa yapmanız gereken bazı şeyleri anlatmak için açtım diğer tüm bilgiler zaten her forumda var TBL yi ilk açtınızda karşınıza gelen sayılar her biri skillerin kodları ve oyun içinde sizlerin klavyeye bastığında A dediğinizde exe den aldığı değeri oyuna A yı yansıtacak skill kodları ve effeckleri v.s lerdir bunları forumlarda arayarak bulabilirsiniz bunun dışında EN can alıcı şeyde exe nin ilk oyuna girişte client içindeki çekiceği her veriyi çekip kendi içinde saklayıp TBL ye başvurmadan direk sizlerin yapmasını TBL içinde değiştirdiğiniz her stundaki değeri çekmiş olup sizlerin vermiş olduğu değeri oyun içinde yansıtmasıdır bir çok kişi bunu bilmiyordur yıllardır bu böyleydi ve bir çok kişi ben TBL ilk fix dediklerinde bu sistemi bildiğimden TBL geçirmek basit ve kolaydı sonra tabiki zamanla bilenler yapmaya başladı neyse ufak ve bilgi dolu bilmeyenler için ayrıntıları verip kısa kesmek istiyorum. Arkadaşlar TBL ye girdiğiniz her değeri çeker anlamını burda sizlere basit anlatıcam (0) değersiz şartıdır ama buna değer katmak isterseniz exe sizlerin TBL nizi aldığından ve çektiğinden hangi skill çektiğine bakıp ona değer atadığınızda o değeri okur ufak bir misal vericem. Herkez bana CP tutmayı nasıl arttırıyorsun diye sormuştu CP skill kodu 108685 29 ve 30 uncu stunda değerlerine bakalım 4 ve 0 dır. biz ne yaparsak değer artar exe okumakla işlem yaptığından biz 29 değer 4 kalır 30. stundaki (0) olan değeri (4) yaparsak okutma işlemi çeker ve databaseye bunu ikikez arttırılmış olarak yollarız değer bölelikle artmış oluyor bunu nerden anlarsınız matematiksel oranlar vardır iki veri aynı oranda server e iletilip geri değeri olumlu yada olumsuz size yansır ama unutmayın bizim tabirimizle bir elin nesi var iki elin sesi var misali busadece benzetmedir ama exe çektiği değeri iletip kaşılık olarak size oranı yansırtır yani yaptığımız aldatmaktır yani Biz iki skill basmış gibi değer yollarız ve cevap matematiksel olarak değerledirilir ve oran yükselmiş olur buda CP tutmasında sizlere yansır bunu örenmek basit olsada bazıları bilmez bu mantıkla oranları arttırabilir veya eksilte bilirsiniz unutmayın nasıl (0) değersiz anlamı taşıyorsa ve değer artınca bir şeyler oluyorsa değerler eksiye indiğindede sizlere farklı şeyler elde etmenizi sağlar bana hep LR ice v.s skilleri nasıl yapıyor diye soranlar bu mantıkları kullanarak benim yaptığım herşeyi yapabilir. He unutmadan sadece skill magic main us değil tbl data da büssürü tbl var ve içinde bir çok şey var bunlarıda bakıp biraz pvp server database nedir bilirseniz daha olumlu sonuçlar alırsınız. İYİ OYUNLAR Artık azda olsa neyi nasıl yaptığımı bilginiz oldu. Yazım hatalarından dolayı kusura bakmayın. :) LR VE İCE SKİLLERİ LR VE İCE SKİLLERİ tutma orantısı aynı CP Tutmasına benzer ama burda ufak bir ayrıntı vardır değer -1 dir 29 ve 30 sutunda ve skill magic 4 tbl içinde skillerin değerleri vardır ice 2 sutun Bufftype = 40 tı sanırsam bunun değeri ve magic skill 4 te 6 sutunda değer 1 veya 0 dır LR ninde değerleri var TBL yapmanız gereken bu iki aşama kodları ve 1,2,3, içerisindeki ice skillerini veya LR skilleri kodlarını -1 değeri atamanız lazım LR ve ice magic skil 4 içindeki 6 sutunda ice için 1 değerini 200 yaparsanız ice tutmayacaktır skil magic main us içindede 29 veya 30 sutunları arasında değerler -1 olmalı eğer değeri -2 yaparsanız değer orantısı sadece exenin kafasına göre buga girip anlamsız değer vermesine sebeb veriyor ve bazen aşırı tutmasına yada tutmamasına neden oluyor -1 ret döngüsü olduğundan databasede red edip sizlerin vermiş olduğu değeri atayıp böylelikle verdiğiniz oran geçerli oluyor bunları bilirseniz çok karmaşık olan değerler anlamlı gelmeye başlar 0 hiç bir değer anlamı olmayandır oranın artması yada buga girmemesi için değerleri -1 veya 0 ve yüksek oran taşımasını yapmanız lazım birde burdaki ufacık belki size garip gelebilir TBL de -2 değeri buga soktuğundan skillerin döngülerini veya attack mesafelerini yükseltiyor anlamsız ama doru bunları deneyerek daha olumlu sonuçlar alabilirsiniz. iyi oyunlar. untumadan yazayım skill magic 4 ün 2 sutun Bufftype oynarsanız bazı serverlerde açık varsa skilin databasede ki Bufftype açığından dolayı farklı skillerin farklı şeyler yapmasını sağlamak sizlerin elinde ben genelde kör skillerini USKO da bunla yapardım -1 red yollardım ve skill asla karşıya iletilmezdi veya görünmezlik skili 75 vurduğunda adam kendini görünmez sanardı ama bende görünüyordu :D Bütün bu bildiklerim yazdıklarım sadece bir kısmı dahaları varda gerek yok basit şeyler bunlar önemli olan sizlerin databaseden gelen cvpları bilmeniz ve ona yanıt vermeniz gerek tabiki burda açık kapı olması yani (bir Bug) olması şart olmadan olmaz.